We wtorek, 3 maja 2016 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Obchody rozpoczęły się na Placu Ratuszowym, stamtąd nastąpił przemarsz do Katedry  Św. Mikołaja, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.Poprawiony (czwartek, 05 maja 2016 06:52)

Więcej…

 

SZCZĘŚLIWE NUMERKI

MAJ/CZERWIEC 2016 r.

 

16 V

31

17 V

22

18 V

28

19 V

17

20 V

29

23 V

19

24 V

16

25 V

23

26 V

BOŻE CIAŁO

27 V

DIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ

30 V

11

31 V

4

1VI

1

2VI

31

3VI

5

6VI

27

7VI

8

8VI

12

9VI

3

10VI

14

 

Poprawiony (czwartek, 19 maja 2016 07:39)

 

W sobotę 12 grudnia odbył się finał akcji SZLACHETNA PACZKA. Dziewięć dużych, świątecznie opakowanych przez naszych uczniów paczek z potrzebnymi artykułami, trafiło do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, zorganizowanego  w gimnazjum nr 11 przy ul. E. Plater. Stamtąd   wolontariusze dostarczyli je do wybranej przez naszą szkołę rodziny. Wśród uczniów i nauczycieli zebrano ponad  2300 zł! Za tą kwotę można było zakupić wszystkie wymienione przez rodzinę artykuły. Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy święta w tej rodzinie będą piękniejsze! Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania SZLACETNEJ PACZKI –DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski

Poprawiony (poniedziałek, 14 grudnia 2015 07:44)

 


 

Zakończyła się tegoroczna akcja zbiórki drobnych monet dla dzieci wychowujących się w domach dziecka i w rodzinach zastępczych. 

W akcji "Góra Grosza"  nasza szkoła zebrała na ten cel 63,53 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję serdecznie DZIĘKUJEMY! 

Poprawiony (sobota, 12 grudnia 2015 09:57)

 

7 grudnia młodzież Ekonoma zorganizowała "Mikołajki". "Mikołajowy team" jak co roku bawił uczniów rozdając słodycze i "rózgi" –  tym razem było więcej pochwał. Przy okazji Św. Mikołaj wręczał dyplomy i nagrody (wejściówki do kina Helios) uczennicom, które wygrały konkurs na najładniejszą świąteczną ozdobę ( kartki i ozdoby świąteczne zostały sprzedane na kiermaszu, z którego dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie hospicjum w Bielsku-Białej – w ramach akcji „Pola Nadziei”).

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:28)

Więcej…

 30 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. W tajnych wyborach wzięło udział 398 uczniów. Każdy z głosujących mógł  (po okazaniu dokumentu tożsamości i złożeniu podpisu na liście) oddać głos na jednego z trzech kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał Arkadiusz Bargiel z klasy 3ha i to on przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję przewodniczącego RSU, a jego zastępcą został drugi z kandydatów – Daniel Waleczek z klasy 3eb.

                                                                                                                                          Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poprawiony (poniedziałek, 02 listopada 2015 11:42)

Więcej…

 


W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wraz z pracownikami naszej szkoły po raz pierwszy wziął udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu tygodnia udało się zebrać fundusze na zakup potrzebnych produktów dla rodziny, która straciła cały swój dorobek w pożarze. Prócz składek, za które zakupione zostały m.in. odzież i obuwie, uczniowie zorganizowali zbiórkę produktów spożywczych, środków czystości, artykułów szkolnych  i słodyczy. Świątecznie zapakowane paczki trafiły już do magazynu. Wolontariusze dostarczą je rodzinie, dla której zostały przygotowane.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej szlachetnej akcji. DZIĘKUJEMY !Poprawiony (piątek, 13 listopada 2015 09:42)

Więcej…

 W piątek 5 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Mikołajki. Święty Mikołaj rozdawał cukierki wszystkim „grzecznym” uczniom.
Odbył się także kiermasz kartek świątecznych. Klasa 1LH upiekła pyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży kartek i ciast przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej zabawie, bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej dobroczynnej akcji jaką jest „Szlachetna Paczka”.
Poprawiony (wtorek, 09 grudnia 2014 23:02)

Więcej…

 

Uwaga!

altW piątek, 5 grudnia 2014 r. Samorząd Uczniowski organizuje w Naszej Szkole Mikołajki. Dla wszystkich, którzy w tym dniu ubiorą czapkę św. Mikołaja – prezent: dzień bez pytania!!! Jeżeli nie masz takiej czapki, będziesz mógł ją kupić w szkole (w czwartek i piątek w atrakcyjnej cenie). Dochód z zakupu przeznaczony będzie na akcję „Pola Nadziei”. 

Zapraszamy także do zakupu ciastek (przygotowują uczniowie klasy 1lh). Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony będzie na Dom Samotnej Matki w Bielsku-Białej. W tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka rzeczy potrzebnych w Domu Samotnej Matki (listę tych rzeczy SU przygotowuje w najbliższym czasie).

Przypominamy o zbiórce funduszy na „Szlachetną paczkę”. (Skarbnicy klasowi przekazują zebrane kwoty skarbnikowi szkolnemu do 6 grudnia 2014 r.)

Poprawiony (czwartek, 09 kwietnia 2015 12:23)

 
2 października 2014 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydaci przeprowadzili  kampanię wyborczą, podczas której zaprezentowali się na szkolnych komunikatorach i plakatach. Przed wyborami uczniowie zostali zapoznani z ordynacją wyborczą, wzorem kart do głosowania oraz składem komisji skrutacyjnej, której członkowie zostali losowo wybrani spośród samorządów klasowych. Uczniowie głosując okazywali swój identyfikator i podpisywali się na odpowiednich listach. Po zakończonym głosowaniu komisja od razu przystąpiła do liczenia głosów i ogłosiła wyniki wyborów. 

Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego w ZSE została Gabriela Rumian z klasy 2la, a jej zastępcą  Edyta Gwizdoń z klasy 2ea.  

Delegatami do Młodzieżowej Rady Miasta zostali Michał Stroka i Daniel Waleczek z klasy 2eb. 

Nowym członkom RSU i delegatom do MRM  gratulujemy i życzymy  owocnej pracy w roku szkolnym 2014/2015!

Poprawiony (piątek, 03 października 2014 13:05)

 
Przewodnicząca: Weronika Sabuda (kl. 3Tb)alt
Zastępca: Natalia Moś (kl. 2eb)alt
Sekretarz: Katarzyna Stańczak (kl. 3Tc) alt
Skarbnik:
Klaudia Łepik (kl. 2la)alt

OPIEKUNOWIE:
mgr Agnieszka Mizgała
mgr Sabina Stolorz-Pospiszyl
 
Więcej artykułów…