6.10.2017 roku odbyły się w naszej Szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Kandydatami byli:

Justyna Mąsior 2lh

Bartłomiej Mikosz 2ea

Patryk Bogunia 3ha.

W wyniku tajnego głosowania przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 został Patryk Bogunia, klasa 3ha. Zastępcą przewodniczącego został Bartłomiej Mikosz, klasa 2ea. Pozostali członkowie Rady:

Kinga Rusin 3ea – skarbnik

Justyna Mąsior 2lh – sekretarz.

                                                                                                                                        Opiekunowie SU Monika Legieć-Kwaśny, Anna Wikło

Poprawiony (poniedziałek, 16 października 2017 07:39)

Więcej…

 

SZCZĘŚLIWE NUMERKI

Grudzień  2017 r.

 

1

2

4

32

5

4

6

Mikołajki

7

25

8

5

11

11

12

23

13

19

14

17

15

21

18

20

19

14

20

26

21

1

22

27


Poprawiony (piątek, 01 grudnia 2017 14:13)

 
alt30 września 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz Młodzieżowej Rady Miasta. Kandydaci przeprowadzili  kampanię wyborczą, podczas której zaprezentowali się na szkolnych komunikatorach i plakatach. Przed wyborami uczniowie zostali zapoznani z ordynacją wyborczą, wzorem kart do głosowania oraz składem komisji skrutacyjnej, której członkowie zostali losowo wybrani spośród samorządów klasowych. Uczniowie głosując okazywali swój identyfikator i podpisywali się na odpowiednich listach. Po zakończonym głosowaniu komisja od razu przystąpiła do liczenia głosów i ogłosiła wyniki wyborów.

 Przewodniczącą Rady Samorządu Uczniowskiego w ZSE została Dominika Cendry z klasy 3ea,  a jej zastępcą  Martyna Zdrowak z klasy 2eb . Delegatkami do Młodzieżowej Rady Miasta zostały Dominika Cendry z klasy 3ea i Kinga Rusin z klasy 2ea.

Nowym członkom RSU i delegatom do MRM  gratulujemy i życzymy  owocnej pracy w roku szkolnym 2016/2017!Poprawiony (wtorek, 04 października 2016 12:51)

 

We wtorek, 3 maja 2016 r., uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Obchody rozpoczęły się na Placu Ratuszowym, stamtąd nastąpił przemarsz do Katedry  Św. Mikołaja, gdzie odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny.Poprawiony (czwartek, 05 maja 2016 06:52)

Więcej…

 

W sobotę 12 grudnia odbył się finał akcji SZLACHETNA PACZKA. Dziewięć dużych, świątecznie opakowanych przez naszych uczniów paczek z potrzebnymi artykułami, trafiło do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, zorganizowanego  w gimnazjum nr 11 przy ul. E. Plater. Stamtąd   wolontariusze dostarczyli je do wybranej przez naszą szkołę rodziny. Wśród uczniów i nauczycieli zebrano ponad  2300 zł! Za tą kwotę można było zakupić wszystkie wymienione przez rodzinę artykuły. Mamy nadzieję, że dzięki tej pomocy święta w tej rodzinie będą piękniejsze! Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania SZLACETNEJ PACZKI –DZIĘKUJEMY!!!

Samorząd Uczniowski

Poprawiony (poniedziałek, 14 grudnia 2015 07:44)

 


 

Zakończyła się tegoroczna akcja zbiórki drobnych monet dla dzieci wychowujących się w domach dziecka i w rodzinach zastępczych. 

W akcji "Góra Grosza"  nasza szkoła zebrała na ten cel 63,53 zł.

Wszystkim, którzy włączyli się w tą szlachetną akcję serdecznie DZIĘKUJEMY! 

Poprawiony (sobota, 12 grudnia 2015 09:57)

 

7 grudnia młodzież Ekonoma zorganizowała "Mikołajki". "Mikołajowy team" jak co roku bawił uczniów rozdając słodycze i "rózgi" –  tym razem było więcej pochwał. Przy okazji Św. Mikołaj wręczał dyplomy i nagrody (wejściówki do kina Helios) uczennicom, które wygrały konkurs na najładniejszą świąteczną ozdobę ( kartki i ozdoby świąteczne zostały sprzedane na kiermaszu, z którego dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie hospicjum w Bielsku-Białej – w ramach akcji „Pola Nadziei”).

Poprawiony (środa, 09 grudnia 2015 13:28)

Więcej…

 30 września odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego i zastępcy przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. W tajnych wyborach wzięło udział 398 uczniów. Każdy z głosujących mógł  (po okazaniu dokumentu tożsamości i złożeniu podpisu na liście) oddać głos na jednego z trzech kandydatów. Najwięcej głosów otrzymał Arkadiusz Bargiel z klasy 3ha i to on przez najbliższy rok będzie pełnił funkcję przewodniczącego RSU, a jego zastępcą został drugi z kandydatów – Daniel Waleczek z klasy 3eb.

                                                                                                                                          Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poprawiony (środa, 21 września 2016 07:47)

Więcej…

 


W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski wraz z pracownikami naszej szkoły po raz pierwszy wziął udział w akcji „Szlachetna Paczka”. W ciągu tygodnia udało się zebrać fundusze na zakup potrzebnych produktów dla rodziny, która straciła cały swój dorobek w pożarze. Prócz składek, za które zakupione zostały m.in. odzież i obuwie, uczniowie zorganizowali zbiórkę produktów spożywczych, środków czystości, artykułów szkolnych  i słodyczy. Świątecznie zapakowane paczki trafiły już do magazynu. Wolontariusze dostarczą je rodzinie, dla której zostały przygotowane.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w tej szlachetnej akcji. DZIĘKUJEMY !Poprawiony (piątek, 13 listopada 2015 09:42)

Więcej…

 W piątek 5 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Mikołajki. Święty Mikołaj rozdawał cukierki wszystkim „grzecznym” uczniom.
Odbył się także kiermasz kartek świątecznych. Klasa 1LH upiekła pyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży kartek i ciast przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wszystkim, którzy wzięli udział w piątkowej zabawie, bardzo dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnej dobroczynnej akcji jaką jest „Szlachetna Paczka”.
Poprawiony (wtorek, 09 grudnia 2014 23:02)

Więcej…

 

Uwaga!

altW piątek, 5 grudnia 2014 r. Samorząd Uczniowski organizuje w Naszej Szkole Mikołajki. Dla wszystkich, którzy w tym dniu ubiorą czapkę św. Mikołaja – prezent: dzień bez pytania!!! Jeżeli nie masz takiej czapki, będziesz mógł ją kupić w szkole (w czwartek i piątek w atrakcyjnej cenie). Dochód z zakupu przeznaczony będzie na akcję „Pola Nadziei”. 

Zapraszamy także do zakupu ciastek (przygotowują uczniowie klasy 1lh). Dochód ze sprzedaży ciasta przeznaczony będzie na Dom Samotnej Matki w Bielsku-Białej. W tym dniu przeprowadzona będzie zbiórka rzeczy potrzebnych w Domu Samotnej Matki (listę tych rzeczy SU przygotowuje w najbliższym czasie).

Przypominamy o zbiórce funduszy na „Szlachetną paczkę”. (Skarbnicy klasowi przekazują zebrane kwoty skarbnikowi szkolnemu do 6 grudnia 2014 r.)

Poprawiony (czwartek, 09 kwietnia 2015 12:23)

 
Więcej artykułów…