Uczniów

"Szczęśliwe numerki" we wrześniu 2014 r.


SZCZĘŚLIWE NUMERKI

WRZESIEŃ  2014 r.

 

9 IX

23

10 IX

17

11IX

1

12 IX

29

15IX

15

16IX

3

17IX

8

18 IX

30

19 IX

5

22 IX

19

23IX

10

24IX

7

25IX

14

26IX

21

29IX

6

30IX

24

Poprawiony (wtorek, 09 września 2014 10:45)

 

Egzamin zawodowy w obiektywie

Poprawiony (wtorek, 24 czerwca 2014 19:55)

 

Matura w obiektywie

 

Pożegnanie klas maturalnych


Wczoraj pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych (4h, 4Ta, 4Tb, 4Tc), którzy już 5 maja przystąpią do egzaminu dojrzałości. Wszystkim gratulujemy oraz życzymy powodzenia na maturze i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe!

Więcej…

 

Spotkanie z panią Zofią Lamers


W dniu 9.04.2014 odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas czwartych z panią Zofią Lamers, członkinią Stowarzyszenia Rodzin Katyńskich, córką porucznika Ignacego Deca, czyli jednej spośród tysięcy ofiar bestialskiego mordu w Katyniu. Podczas tego spotkania młodzież została zapoznana z okolicznościami zbrodni katyńskiej oraz historią dochodzenia do prawdy i upamiętnienia ofiar zbrodni. Pani Zofia pokazywała zdjęcia z prywatnych zbiorów oraz opowiadała jak ciężko się żyło rodzinom ofiar w czasach kiedy o zbrodni katyńskiej nie wolno było mówić.

Dzięki Pani Zofii my, młodzi ludzie mogliśmy zobaczyć, że mimo iż żyjemy w XXI w. na świecie jeszcze niedawno można było bezkarnie przemilczeć śmierć tysięcy ludzi.
                                                                     Michalina Gańczarczyk, kl. 4TB

 

Więcej…

 

Samorząd Uczniowski 2013/2014

Przewodnicząca: Weronika Sabuda (kl. 3Tb)alt
Zastępca: Natalia Moś (kl. 2eb)alt
Sekretarz: Katarzyna Stańczak (kl. 3Tc) alt
Skarbnik:
Klaudia Łepik (kl. 2la)alt

OPIEKUNOWIE:
mgr Agnieszka Mizgała
mgr Sabina Stolorz-Pospiszyl
 

WYCIECZKA SZKOLNEGO KOŁA TURYSTYCZNEGO ZSE DO JASKINI „TRZY KOPCE”

             Dnia 16 listopada br. (w sobotę) uczennice klasy 2 la: Aleksandra Kraus, Natalia Gawor i Agnieszka Chwałek oraz klasy 1 eb – Natalia Juszczyk, pod opieką mgr Rafała Jasiaka (inicjatora i pomysłodawcy wycieczki), mgr Agnieszki Czernek-Krywult oraz mgr inż. Moniki Legieć-Kwaśny, wzięły udział w wyprawie do Jaskini „Trzy Kopce”.

Wycieczka rozpoczęła się o poranku od skompletowania i dopasowania odpowiedniego sprzętu – kombinezonów ochronnych, kasków i lamp czołowych. Następnie grupa wyruszyła z Bielska-Białej na Szyndzielnię, a stamtąd na Klimczok, gdzie dołączyli ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Oddziału w Bielsku-Białej. Pod ich nadzorem i opieką grupa na blisko 1,5 godziny zeszła do jaskini.
Zakończenie wycieczki miało miejsce w Szczyrku, na wspólnej pizzy.alt
 

Należy zaznaczyć, że wycieczka odbyła się dzięki życzliwości strażaków
z Ochotniczej Straży  Pożarnej w Kobiernicach oraz Pana Roberta Skoczylasa, którzy użyczyli uczestnikom niezbędnego do takiej eskapady wyposażenia, a zejście do jaskini nie byłoby możliwe, gdyby nie profesjonalne przygotowanie  i nadzór ratowników bielskiego oddziału GOPR – pana Marcina i pana Kacpra.

Wszystkim wymienionym osobom za pomoc i zaangażowanie, w imieniu własnym oraz uczestniczek wycieczki, serdecznie dziękujemy. A tych, których z nami nie było zapraszamy do obejrzenia galerii oraz do udziału w kolejnych wycieczkach, które odbędą się już niebawem.

Opiekunowie SKT

Rafał Jasiak i Agnieszka Czernek-Krywult


 

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

W dniu 8 października 2013 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Głosowanie odbyło się zgodnie z poszanowaniem wszystkich reguł demokracji.Uczniowie wybierali dwóch spośród trzech kandydatów.

Delegatami Zespołu Szkół Ekonomicznych do Młodzieżowej Rady Miasta zostali:

Kamil Bywalec (kl.3TA) i  Konrad Szymala (kl.3TA).

GRATULUJEMY!Więcej…

 

Dzień otwarty ATH

                 W dniu 25.09.2013 uczniowie czwartej klasy Technikum Handlowego  uczestniczyli w Dniu Otwartym Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Młodzież przywitał rektor ATH prof. Ryszard Barcik przedstawiając ofertę studiów. Następnie uczniowie wzięli udział w wykładach: ,,Analiza kultury organizacyjnej”, ,,Jak sprawdzić czy produkt jest dobrej jakości? oraz ,,Mała czarna czy Red Bull?”. Młodzież najbardziej zainteresował ostatni wykład, który był połączony z degustacją napojów energetyzujących.
                                                                                                                                                        opiekun:  Iwona Carbol-Sitek

 

Wycieczka na Błatnią

W sobotę 28 września uczniowie ZSE pod opieką p. Rafała Jasiaka, p. Ewy Dunaj i p. Anny Karus wzięli udział w wycieczce Szkolnego Koła Turystycznego ZSE na Błatnią. Po zdobyciu szczytu miał miejsce zasłużony odpoczynek i pieczenie kiełbasek. Następnie grupa zeszła do Brennej, do tamtejszego parku linowego.
W wycieczkach Koła Turystycznego mogą brać udział wszyscy chętni uczniowie.
Serdecznie zapraszają opiekunowie koła: mgr Rafał Jasiak oraz mgr Agnieszka Czernek-Krywult.

Foto: Agnieszka Czernek-Krywult
 

Akcja "Drzewko za surowce"

Dnia 28 września nasza szkoła wzięła udział w akcji Drzewko za surowce”. Akcja, która organizowana jest dwa razy do roku przez fundację Arka, tym razem miała na celu zdobycie funduszy na dożywianie dzieci w szkołach. Po raz pierwszy oprócz surowców wtórnych zbierano również elektrośmieci. Uczniom naszej szkoły udało się zebrać 500 kg makulatury. Cieszymy się, że i my mogliśmy mieć swój wkład w pomoc potrzebującym dzieciom.

                                                                                         Opiekunki Samorządu Uczniowskiego

 

WYCIECZKA SZKOLNA DO WŁOCH

W dniach 13-21 września 2013 roku, uczniowie klas  trzecich naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Włoch.

Podczas wycieczki można było nacieszyć się pięknymi widokami, wykąpać w Adriatyku oraz odwiedzić najpiękniejsze miejsca północnych Włoch.

Uczniowie zwiedzili Starówkę w Caorle Lido Altanea z zabytkowymi, wąskimi uliczkami, następnie w Padwie- bazylikę św. Antoniego, Stare Miasto oraz Prato Della Valle- największy śródmiejski plac we Włoszech, w Wenecji – płynęli tramwajem wodnym, oraz spacerowali po Placu św. Marka, zwiedzili Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, Most Rialto oraz Kanał Grande- najpiękniejszą drogę wodną na świecie. Ponadto uczniowie zobaczyli piękną Weronę, w której zwiedzili Arenę ( rzymski amfiteatr z I w n.e), gotycki zamek i groby Scaligierich, Stare Miasto z pomnikiem Dantego, oraz zobaczyli balkon Julii Capuletti. Nie brakowało również zabawy, której można było doświadczyć  w największym parku rozrywki  w północnych Włoszech – w  Gardalandzie. Kolejne historyczne miejsca, które odwiedzili to: Portogruaro - miasto kultury i sztuki z zabytkową Starówką, Zamek Miramare, oraz Aquileę, a w niej m.in. bazylikę z antyczną podłogową mozaiką.

W drodze powrotnej, jadąc przez Austrię, w godzinach wieczornych uczniowie mieli okazję spacerować po Wiedniu i oglądać  pięknie podświetlone zabytki tego miasta.
                                                                                                                                                                            mgr Aleksandra Talik 

 

 

Matura 2013

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z drugiego i trzeciego dnia pisemnych egzaminów maturalnych (matematyka, język angielski).

Więcej…

 

Obchody święta 3 Maja

Dnia 3 maja 2013, jak co roku, delegacja uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w uroczystych obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Ratuszowym wystąpieniami władz miejskich oraz defiladą Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego. Po złożeniu kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich przedstawiciele władz samorządowych oraz reprezentanci wojska, policji, straży pożarnej, ZHP i ZHR  przemaszerowali ulicami miasta do Katedry św. Mikołaja, gdzie odbyła się uroczysta msza za Ojczyznę. 

Pożegnanie klas maturalnych


Dzisiaj pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych (4TA, 4Tb, 4Tc, 4Td), którzy już 7 maja przystąpią do egzaminu dojrzałości. Wszystkim gratulujemy oraz życzymy powodzenia na maturze i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe!
Więcej…

 

Góra Grosza

INFORMUJEMY, ŻE W TEGOROCZNEJ AKCJI  

GÓRA GROSZA 

ZEBRALIŚMY 188 zł i 24 gr !

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY WSPARLI TEN SZCZYTNY CEL!

 

Wycieczka do Pragi
W s
obotę 8 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Pragi. Po Pradze grupę oprowadzał przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o najważniejszych zabytkach miasta. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Muzeum Miniatur, klasztor na Strahowie, Pogorzelec, Hradczany, Zamek Praski, Rynek Starego Miasta, plac Wacława, Most Karola. Ponadto wzięli udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, międzynarodowej imprezie organizowanej również przez Wiedeń i Berlin. Poprzez kolorowe stragany z prezentami, piękne dekoracje, rozmaite świąteczne przysmaki mogli poczuć magiczną atmosferę świąt.                                                                   

Zapraszamy na kolejną wycieczkę na wiosnę: Aleksandra Talik, Rafał Jasiak     


                                              

Więcej…

 

PRZYKŁADOWA BIBLIOGRAFIA


Poniżej przedstawiamy przykładową bibliografię (literatura podmiotu i literatura przedmiotu) wraz z ogólnym planem ramowym i przykładowym wykazem materiałów pomocniczych.
Materiały te zostały opracowane przez nauczyciela bibliotekarza - Małgorzatę Kilijan i nauczyciela języka polskiego - Katarzynę Szczerbę.

Więcej…

 

Miejskie obchody Święta Niepodległości

W niedzielę, 11 listopada, nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Przedstawiciele samorządu Zespołu Szkół Ekonomicznych uczestniczyli we mszy świętej sprawowanej w intencji naszej ojczyzny. Z kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego wszyscy uczestnicy ruszyli w uroczystym marszu na cmentarz Wojska Polskiego, gdzie, jak co roku, odczytano Apel Poległych i złożono hołd żołnierzom walczącym o wolność.
                                                                                                         
opiekun SU: Sabina Stolorz-Pospiszyl
                                                                                                                   

20121111557
20121111557 20121111557
20121111563
20121111563 20121111563
20121111571
20121111571 20121111571
20121111573
20121111573 20121111573
20121111575
20121111575 20121111575 

Święto Zmarłych


Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy wspominamy naszych bliskich, którzy od nas odeszli. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze, modlimy się.

Przede wszystkim jednak pamiętamy...

Samorząd Zespołu Szkół Ekonomicznych, a także przedstawiciele grona pedagogicznego, jak co roku odwiedzili groby zmarłych pracowników naszej szkoły.
 

 

Wybory do Rady SU

15 października 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je debata przedwyborcza, podczas której uczniowie mogli lepiej poznać kandydatów, zadać im pytania na forum. Kandydaci do RSU przeprowadzili także kampanię przedwyborczą, zaprezentowali się na szkolnych komunikatorach i plakatach.Przed wyborami uczniowie zapoznali się z ordynacją wyborczą, wzorem kart do głosowania oraz składem komisji wyborczej. Członkowie tej komisji zostali losowo wybrani spośród samorządów klasowych. Uczniowie głosując okazywali swój identyfikator i podpisywali się na odpowiednich listach. Po zakończonym głosowaniu komisja od razu przystąpiła do liczenia głosów i ogłosiła wyniki wyborów.
Przewodniczącym RSU w ZSE został Łukasz Grygierczyk z klasy 3TA, a zastępcą Konrad Szymala z klasy 2TA .
Wybory były w pełni demokratyczne i przebiegały bardzo sprawnie.
Nowym członkom RSU gratulujemy i życzymy im owocnej pracy w roku szkolnym 2012/2013!

Więcej…

 

Debata wyborcza

W środę 10 października 2012 r. odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych debata przedwyborcza będąca jednym z elementów kampanii przedwyborczej do Rady Samorządu Uczniowskiego ZSE. W debacie wzięli udział wszyscy kandydaci na przewodniczących szkoły: Maria Ćwiękała, Dominik Grazda, Łukasz Grygierczyk, Konrad Szymala. Spotkanie odbyło się w auli szkolnej w dwóch turach, tak, aby wszyscy uczniowie mogli poznać przyszłych członków RSU, wysłuchać ich programów i zadać pytania. Rozmowę poprowadził obecny przewodniczący SU, Tomasz Szymeczek. Debta była prawdziwą lekcją samorządności!

Więcej…

 

Rajd intergracyjny

W piątek (21 września) odbył się w „Ekonomie” rajd  integracyjny dla uczniów klas pierwszych. Jak co roku „Pierwszaki” wspinały się na Kozią Górę, by spędzić tam miło czas w towarzystwie wychowawców i nowych znajomych. Przy pięknej pogodzie chętni mieli możliwość upieczenia kiełbasek, rozegrania meczu siatkówki, czy po prostu porozmawiania.

Uczniom klas pierwszych  życzymy wszystkiego dobrego w ich nowej szkole, aby rozwijały się prawdziwe przyjaźnie, a przede wszystkim, aby dobrze się czuli w naszej szkole  i w sympatycznej atmosferze mogli realizować swoje plany i marzenia.
                                                         opiekun SU - Sabina Stolorz-Pospiszyl


 

Więcej…

 

Kółko ekonomiczne

ZAJĘCIA SZKOLNEGO KOŁA EKONOMICZNEGO

ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ
WE WTORKI, O GODZINIE 15.00, W SALI NR 15

ZAPRASZAM

                                       mgr Agnieszka Czernek-Krywult


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

p1150051
p1150051 p1150051
p1150053
p1150053 p1150053
p1150056
p1150056 p1150056
p1150058
p1150058 p1150058
p1150059
p1150059 p1150059
 

Matura 2012 - fotoreportaż

Więcej…

 

Obchody Święta 3-go Maja

 

Dnia 3 maja 2012, jak co roku, delegacja uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięła udział w uroczystych obchodach 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Ratuszowym wystąpieniami władz miejskich oraz defiladą Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego. Po złożeniu kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich przedstawiciele parlamentu RP, władz samorządowych oraz reprezentanci wojska, policji, straży pożarnej, ZHP i ZHR oraz licznych organizacji kościelnych i świeckich przemaszerowali ulicami miasta do Katedry św. Mikołaja, gdzie odbyła się uroczysta msza za Ojczyznę.


Więcej…

 

Pożegnanie klas maturalnych

Więcej…

 

Wspomnienia z wycieczki do WłochAutorką prezentacji jest pani mgr Marzena Grzegorczyk
 

Głosowanie na Nowe 7 Cudów Natury

 
Dnia 15 września 2011 r. nasza Szkoła włączyła się w akcję:
ŚWIATOWY SZKOLNY DZIEŃ GŁOSOWANIA
na polskiego kandydata w konkursie New7Wonders.
 
W konkursie New7Wonders na Nowe 7 Cudów Natury
WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE
KANDYDUJĄ DO MIANA ŚWIATOWEGO CUDU NATURY


Tak głosowaliśmy w pracowniach komputerowych i w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej:


Autorką montażu fotografii jest pani Monika Legieć-Kwaśny.


Więcej…

 

Praktyki w Roku 2013/2014


PRAKTYKA ZAWODOWA


Klasa

Termin

Ilość tygodni

2 ea

19.05 – 13.06

(2.06 – 13.06 w CKUiP)

4

2 eb

05.05 – 30.05

(19.05 – 30.05 w CKUiP)

4

2 eh

05.05 – 30.05

(grupa e: 5.05 – 16.06 w CKUiP)

4

2 la

05.05 – 30.05

4

2 lb

05.05 – 30.05

4

3 Ta

05.05 – 30.05

4

3 Tb

05.05 – 30.05

4

3 Tc

05.05 – 30.05

4

3 h

05.05 – 30.05

4

Terminy praktyk klas 3 h i 2l la lub lb mogą ulec zmianie.

 

Zdawalność matury i egzaminu zawodowego 2011

alt
alt

alt
 

Matura 2011 w obiektywie

 
 Więcej…

 

AKCJA KRWIODASTWA W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

 

AKCJA KRWIODAWSTWA W ZESPOLE SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

altaltalt

5 kwietnia 2011r. Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ekonomicznych zorganizował akcję krwiodawstwa. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów klas trzecich i czwartych - chęć oddania krwi zgłosiło 72 uczniów. Mimo szczerych chęci nie wszyscy zgłoszeni uczniowie pozytywnie przeszli badanie lekarskie. Słowa podziękowania kierujemy jednak do wszystkich – tych którzy oddali krew oraz tych, którzy mimo deklaracji nie mogli aktywnie włączyć się w akcję. Pokazaliście, że krwiodawstwa nie należy się bać i że oddając cząsteczkę siebie możemy tak wiele zrobić ratując życie i zdrowie drugiego człowieka.

Samorząd Uczniowski


 

Informacje

27 kwietnia 2012r. (piątek) Dzień Urzędowy !!!alt